Pariuri Sportive forum, Biletul Zilei, Rezultate live, Predictii Fotbal: Predictii baschet Romania - Pariuri Sportive forum, Biletul Zilei, Rezultate live, Predictii Fotbal

Salt la continut

HOME | FORUM PARIURI SPORTIVE | BILETUL ZILEI | CLASAMENTE SI STATISTICI | REZULTATE LIVE | PREDICTII FOTBAL | MECIURI LIVE

Share Topic:   del-icio-us twitter digg email facebook google stumbleupon
  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Predictii baschet Romania Baschet Divizia A, Cupa Romaniei, Evaluare topic: -----

Postat 15 October 2011 - 03:32 PM (#1) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 231
  • Inregistrat: 01-September 11
  • LocationTransilvania

Dinamo Bucuresti - BCM U Pitesti - Ora : 18:00

Astazi de la ora 18:00 Dinamo joaca pe teren propriu cu BCM Pitesti intr-un meci din etapa a 3-a.
Dinamo a pierdut primele doua meciuri , inprima etapa 87-97 acasa contra celor de la CS Otopeni iar etapa trecuta in deplasarea de la Giurgiu 86-91 imp-otriva celor de la CSS. De mentionat faptul ca ambele partide au avut nevoie de overtime pentru a fi decise.
De cealalta parte dupa o victorie in prima etapa impotrica celor de la Miercurea Ciuc, etapa trecuta Pitestiul a produs marea surpriza a rundei cand a pierdut acasa impotriva celor de la Craiova.
Spre deosebire de sezoanele trecute cand Dinamo se baza mult romani si pe jucatori din spatiul ex-sovietic de data aceasta se pare ca au mers pe mana americanilor. BCM Pitesti este in opinia mea in acest an una din pretendentele la primele 4 locuri si nu ar trebui sa se puna problema invingatorului in meciul de astazi.

Pick : BCM Pitesti -5.5 @ 1.83 @ bet365.com

Aceasta postare a fost editata de Cantona: 15 October 2011 - 03:33 PM

0

Postat 15 October 2011 - 07:03 PM (#2) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

FT CS Dinamo - BCM Pitesti 71-80

Un meci mai strans decat as fi crezut. Dinamo a condus mare parte din partida dar in final s-a vazut ca nu au banca. Experienta celor d ela Pitesti si-a spus cuvantul. Oricum Dinamo are un super jucator in Brown, cred ca e unul dintre cei mai buni fundasi din Divizia A. Drham a facut si el spectacol pentru Dinamo. De partea cealalta Vujacic dezamagitor azi, Kazamovski la fel, cel care i-a tinut in meci pe Pitesteni a fost Velickovic.
0

Postat 16 October 2011 - 04:21 PM (#3) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

Gaz Metan Medias - BC Mures - Ora : 20:00

Astazi de la ora 20:00 Gaz Metan MEdias primeste vizita celor de la BC Mures. Cele doua formatii se aflau inaintea acestei etape pe primele doua locuri ale clasamentului.
Gazul a inceput acest sezon extrem de bine si dupa dubla castigata in Cupa Romaniei impotriva celor de la U Cluj in primele 2 etape de campionat au depasit in fiecare meci borna de 100 de puncte.
Bc Mures a castigat lejer cum era de asteptat meciul impotriva celor de la Iasi din prima etapa insa in a doua runda s-au chinuit pe teren propriu cu CSM Bucuresti fiind nevoie sa recupereze un deficit de 20 de puncte.
Victoria gazdelor e cotata la 1.30 o cota excelenta pt un combo insa eu merg pe handicap.

Pick Gaz Metan Medias -6.5 @ 1.83 @ bet365.com

Aceasta postare a fost editata de Cantona: 16 October 2011 - 04:22 PM

0

Postat 16 October 2011 - 08:58 PM (#4) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

Gaz Metan Medias 87 - 79 BC Mures

Un meci pe care Mediasul l-a facut greu, putea sa castige mult mai usor cu mai multa atentie in aparare.
0

Postat 19 October 2011 - 02:00 PM (#5) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

BCM Pitesti - CSU Sibiu - Ora 18:00

BCM Pitesti primeste astazi incepand de la ora 18:00 vizita celor de la CSU Sibiu. Aceasta va fi cea de a treia partida disputata de cele doua formatii in acest inceput de sezon. In Cupa Romaniei BCM Pitesti a castigat ambele confruntari, 87-82 la Sibiu si 86-73 acasa la Pitesti.

Fata de acele meciuri CSU Sibiu a renuntat la Howard si Davis insa i-a adus pe Mita POpa, Sprinkler si Khartchenkov. Acesta din urma pare sa fie singurul titular dintre jucatorii noi veniti insa in meciul cu Otopeni nu a rupt gura targului. Mita Popa a prins doar cateva minute .
In ultima etapa Pitestiul a castigat in deplasare 80-71 contra celor de la Dinamo Bucuresti insa meciul a fost unul mai greu decat s-au asteptat argesenii. CSU Sibiu nu a jucat deoarece meciul cu Giurgiu a fost amanat dar ei vin dupa o victorie surprinzatoare in deplasarea de la Otopeni acolo unde au castigat 77-65. Wisseh a jucat aproape tot meciul si putem spune ca el a castigat aceea partida.
Shenai si Vujacic nu ar trebui sa aibe probleme sub panou si daca il vor pazi pe Wisseh pitestenii nu au cum sa piarda acest meci.

Pick : Pitesti -3.5 @ 1.85 @ bwin.com

Etapa asta mai merg pe

CS Otopeni - BC Timisoara @ 2.50 @ bet365.com

Gaz Metan Medias - BC Perla Harghitei - over 164.5 @ 1.83 @ bet365.com

Energia Rovinari - Dinamo Bucuresti - Dinamo +11.5 @ 1.83 @ bet365.com

CSM Oradea - Municipal Bucuresti - Oradea -6 @ 1.83 @ bet365.com

Aceasta postare a fost editata de Cantona: 19 October 2011 - 02:00 PM

0

Postat 20 October 2011 - 11:23 AM (#6) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

Rezultate Etapa 4 :

CS Otopeni 70:89 BC Timisoara
BCM U Pitesti 90:99 CSU Atlassib Sibiu
Politehnica CSS Unirea 68:85 SCM Craiova
CS Gaz Metan Medias 114:82 BC Perla Harghitei
CS Energia Rovinari 84:75 CS Dinamo
CS Municipal Oradea 93-69 Municipal Bucuresti

O etapa destul de buna, daca nu o gafau pitestenii era mai mult decat perfecta :)
0

Postat 23 October 2011 - 02:48 PM (#7) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

CSM Bucuresti vs CS Otopeni

In aceasta seara incepand cu ra 18:00 din Arena de Baschet Bucuresti, in direct pe TVR 3 , CSM Bucuresti primeste replica celor de la CS Otopeni.

CSM Bucuresti este pe locul 11 in Divizia A cu o victorie si trei infrangeri insa are un joc mai putin disputat iar adversara sa CS Otopeni este pe ultimul loc dar cu aceeasi linie de clasament. De mentionat ca de la locul 10 in jos toate echipele au 5 puncte insa mai sunt 3 meciuri de disputat azi si maine.

CSM Bucuresti a pierdut in ultima etapa de campionat cu scorul de 69-93 in deplasarea de la Oradea insa diferenta de puncte a fost una mult prea mare pentru valoarea celor doua echipe.. Cs Otopeni a pierdut si ea pe teren propriu impotriva unei reprezentante a banatului BC Timisoara scor 70-89
Gazdele au mai disputat un signur meci in acest sezon castigat greu impotriva lui dinamo dupa prelungiri.
Goran Martinic are o medie de 19.3 puncte pe meci in acest debut de sezon si pare a fi unul din jucatorii de baza ai CSM-ului secondat de Garry Gallimre cu 13.8 puncte pe meci. De asemenea un jucator extrem de important in defensiva este Virgil Carutasu dar acesta acumuleaza multprea repede greseli personale.
De partea cealalta Slobodan Popovici este cel mai bun marcator al celor de la CS Otopeni cu 15.5 pcte pe meci. Jocovic pare sa isi intre si el in mana insa marea dezamagire a inceputului de sezon este americanul Cortney Scott de la care se asteapta mult mai mult.

Va fi un meci echilibrat dar momentan CSM Bucuresti ar trebui sa domine jocu sub panou iar la aruncarile de afara Otopeniul nu paote surprinde.

Pick : CSM Bucuresti -3.5
Cota : 1.85
Casa : Superbet

Aceasta postare a fost editata de Cantona: 23 October 2011 - 02:56 PM

0

Postat 23 October 2011 - 03:12 PM (#8) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

In cealalta partida a zilei campioana la zi U Cluj intalneste acasa pe CSM Oradea. Linia handicapului este undeva la 8.5 puncte si tinand cont de ultimele prestatii ale celor de la Oradea mi se pare una destul de mare. Clujul a jucat cu Oradea intr-un turneu de pregatire inaintea sezonului si a castigat chiar la Oradea insa nu cred ca e concludent acel rezultat. Totu daca spre finalul meciului Clujul va conduce e posibil ca Oradea sa faulteze mai mult si handicapul sa fie depasit de clujeni.
Merg pe Oradea +8.5 dar cu o miza mai mica.
0

Postat 23 October 2011 - 06:41 PM (#9) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

CSM Bucuresti 75 - 54 CS Otopeni

Victorie lejera si foarte spectaculoasa pentru CSM care s-a distrat cu cei din Otopeni.
0

Postat 24 October 2011 - 04:35 PM (#10) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

BC Miercurea Ciuc - BC Mures

Cota pentru Mures la Casa Pariurilor e de 1.40 eu am luat -6.5 la Publicbet mai devreme dar vad ca a scazut. Cota aia de 1.40 merge jucata cu sume importante, dar grabiti-va pana nu scade.
0

Postat 24 October 2011 - 08:45 PM (#11) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

Scor final BC Miercurea Ciuc 77 - 91 BC Mures. Victorie lejera a oaspetilor desi puteau sa castige la +20 fara probleme dar nu s-au concentrat destul. Pacat ca nu prea sunt amatori de baschet romanesc desi ies bani frumosi de acolo.
0

Postat 24 October 2011 - 09:30 PM (#12) Useril este offline   goagal 

• Parior
  • PipPipPip
  • Postari: 93
  • Inregistrat: 25-May 10

Felicitari pt topic si pt predictii. Nu stiam ca se poate paria baschet Romania si la Casa Pariurilor si Publicbet..da am vazut ca la Superbet sunt facute cam prost propunerile la handicap si total...sunt diferente importante la handicapurile si totalurile propuse de casele offline fata de cele de la Bwin sau Bet365..E o paine de mancat pe viitor la meciurile din liga noastra de baschet.
0

Postat 24 October 2011 - 10:46 PM (#13) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

Pana acum au fost niste greseli imense mai ales la casele offline. De exemplu cand a jucat Iasi cu Medias la publicbet handicapul era de -6.5 pe cand la cele online era undeva la 40 de puncte. Astazi la Casa pariurilor iarasi cota 1.40 pe Mures si -6.5 la 1.85 la Publicbet pomana curata.
0

Postat 25 October 2011 - 01:27 AM (#14) Useril este offline   goagal 

• Parior
  • PipPipPip
  • Postari: 93
  • Inregistrat: 25-May 10

Cantona, la 24 October 2011 - 10:46 PM, a spus:

Pana acum au fost niste greseli imense mai ales la casele offline. De exemplu cand a jucat Iasi cu Medias la publicbet handicapul era de -6.5 pe cand la cele online era undeva la 40 de puncte. Astazi la Casa pariurilor iarasi cota 1.40 pe Mures si -6.5 la 1.85 la Publicbet pomana curata.

Daaa...recomand tuturor pariorilor d pe aici sa fie cu ochii pe oferta caselor offline pt baschetul de la noi...intr-adevar sunt greseli mari la cotarea meciurilor..eu am vazut handicap de 21,5 la medias vs iasi la superbet...si apoi am vaz ca la bet 365 era de 40,5 !!!
0

Postat 25 October 2011 - 01:37 AM (#15) Useril este offline   galisandru 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Postari: 1538
  • Inregistrat: 16-June 09

La offline nu iti anuleaza pariul pe motiv ca au pus cotele aiurea, cum obisnuiesc cei de pe online ? Ma refer aici in special la Bwin care anuleaza mereu pariurile pe motiv ca nu era cota buna in momentul in care pariezi pe o astfel de optiune ...
0

Postat 25 October 2011 - 11:28 AM (#16) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

La Casa Pariurilor chiar daca este cota pusa aiurea nu iti anuleaza , iti platesc castigul. La Publicbet nu stiu dar mie mi-au platit cand a fost meciul cu iasi desi era numai 6.5 linia dar probabil asa au fost la ei cotele nu stiu. Stanleybet stiu ca mai anulau daca erau greseli de cote.
0

Postat 28 October 2011 - 03:45 PM (#17) Useril este offline   Rheea 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • Postari: 695
  • Inregistrat: 18-November 03

BC Miercurea Ciuc vs CSU Craiova
Baschet, Romania, Divizia A
28.10.2011, 20:00

Partida de la Miercurea Ciuc deschide etapa a sasea a primei ligi de baschet masculin.
Gazdele ocupa locul 12 cu o linie de clasament 1-4 si vin dupa o infringere suferita la Miercurea Ciuc in fata celor de la BC Mures (77-91). Vedeta echipei poate fi considerat pivotul american Emmanuel Dies (14.8 puncte/meci si 8.8 recuperari/meci). Principalul marcator este insa croatul Dino Erceg (15 puncte/meci).
De partea cealalta craiovenii cu 3 victorii si 2 infringeri ocupa locul 5. Echipa antrenata de Andjelko Mandic vine dupa o infringere suferita acasa in fata celor de la Gaz Metan Media (77-109). Cosgeterul craiovenilor este pivotul Branislav Tomic (21.4 puncte/meci). Oltenii tocmai au renunta la Mahamoud Jabbi, libianul neintegrandu-se in echipa. Asta dupa ce craiovenii au ajuns cu 6 straini in lot, prin venirea lui LeVar Seals.
Handicapul setat de cei de la Bet365 la 11 puncte mi se pare putin cam mare, diferenta dintre cele doua echipe (chiar daca ea exista) nu este una care sa necesite un handicap de 2 digiti. Ciucanii nu reprezinta o echipa usor de invins la Miercurea Ciuc si cred ca isi vor vinde scump pielea.

Pariu: BC Miercurea Ciuc +11 @1.85 Bet365 - 3/10

Bafta!
0

Postat 28 October 2011 - 04:07 PM (#18) Useril este offline   galisandru 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Postari: 1538
  • Inregistrat: 16-June 09

Am si eu o intrebare: nu mai exista romani de valoare in Divizia A ? Din argumentatiile care le-am citit pe-aici majoritatea jucatorilor importanti, chiar si de la echipe de provincie sunt americani sau ex-iugoslavi ... antrenori de asemenea ... chiar asa de slab e nivelul acestui campionat ?
0

Postat 28 October 2011 - 05:52 PM (#19) Useril este offline   Rheea 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • Postari: 695
  • Inregistrat: 18-November 03

galisandru, la 28 October 2011 - 04:07 PM, a spus:

Am si eu o intrebare: nu mai exista romani de valoare in Divizia A ? Din argumentatiile care le-am citit pe-aici majoritatea jucatorilor importanti, chiar si de la echipe de provincie sunt americani sau ex-iugoslavi ... antrenori de asemenea ... chiar asa de slab e nivelul acestui campionat ?

Din pacate, da.

Bafta!
0

Postat 16 November 2011 - 05:27 PM (#20) Useril este offline   Cantona 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationTransilvania

CSU Sibiu - CSS Giurgiu - Ora 18:00
Pick : over 169 @ 1.92 @ Pinnaclesports

Aceasta postare a fost editata de Cantona: 16 November 2011 - 05:27 PM

0

Arata acest topic

• 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

HOME | FORUM PARIURI SPORTIVE | BILETUL ZILEI | CLASAMENTE SI STATISTICI | REZULTATE LIVE | PREDICTII FOTBAL | MECIURI LIVE

Biletul zilei, Predictii fotbal, Pariuri sportive, Rezultate live, Clasamente fotbal, Statistici fotbal, Case pariuri

Skin si limba