Pariuri Sportive forum, Biletul Zilei, Rezultate live, Predictii Fotbal: Scheme reduse pentru sistemul de LOTO - Pariuri Sportive forum, Biletul Zilei, Rezultate live, Predictii Fotbal

Salt la continut

HOME | FORUM PARIURI SPORTIVE | BILETUL ZILEI | CLASAMENTE SI STATISTICI | REZULTATE LIVE | PREDICTII FOTBAL | MECIURI LIVE

Share Topic:   del-icio-us twitter digg email facebook google stumbleupon
  • 7 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Scheme reduse pentru sistemul de LOTO scheme reduse

Postat 25 October 2011 - 08:14 AM (#21) Useril este offline   Magu_ro 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 127
  • Inregistrat: 28-August 04

raul, la 23 October 2011 - 12:44 PM, a spus:

O schema de

16 numere-15 V6

01-02-03-04-05-06
01-02-03-07-08-09
01-04-09-10-11-12
01-05-13-14-15-16
01-06-07-11-13-15
01-07-10-12-14-16
02-04-07-13-14-15
02-04-08-12-13-16
02-05-06-10-11-12
03-05-09-12-14-15
03-06-09-10-13-16
03-07-08-10-11-12
04-05-06-07-08-09
05-08-10-11-13-14
06-08-11-14-15-16

GARANTII :
3/6= 100.0%
3/5 = 100.0%
4/6 = 88.82%
3/4 = 95.21%
3/3 = 49.82%
4/5 = 49.11%
4/4 = 12.36%
5/6 = 11.43%
5/5 = 02.06%

Ce program folosesti ca sa calculezi aceste procente si desfasurarea numerelor ? Exista vreun program in care sa "ma joc" eu cu variante, procente etc ? Adica sa zicem ca vreau 4/6 50% si sa-mi dea numarul minim de numere necesare si desfasurarea lor in minim de variante ? Sper ca se intelege ce vreau sa spun ca sunt noob total in domeniu.
Multumesc frumos
0

Postat 25 October 2011 - 06:13 PM (#22) Useril este offline   raul 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • Postari: 177
  • Inregistrat: 22-October 11
  • LocationBucharest

Magu_ro, la 25 October 2011 - 08:14 AM, a spus:

Ce program folosesti ca sa calculezi aceste procente si desfasurarea numerelor ? Exista vreun program in care sa "ma joc" eu cu variante, procente etc ? Adica sa zicem ca vreau 4/6 50% si sa-mi dea numarul minim de numere necesare si desfasurarea lor in minim de variante ? Sper ca se intelege ce vreau sa spun ca sunt noob total in domeniu.
Multumesc frumos

Exista programe dar nu am nici unul.
Intreaba pe Cancelaru_De_Fier acesta am inteles ca are un program.
Din cate stiu cel mai serios este Cover Master dar acesta nu este Free parca costa 20 sau 50 $.
0

Postat 25 October 2011 - 06:34 PM (#23) Useril este offline   Cancelaru_De_Fier 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • Postari: 230
  • Inregistrat: 02-May 08

raul, la 25 October 2011 - 06:13 PM, a spus:

Exista programe dar nu am nici unul.
Intreaba pe Cancelaru_De_Fier acesta am inteles ca are un program.
Din cate stiu cel mai serios este Cover Master dar acesta nu este Free parca costa 20 sau 50 $.

Are Cancelaru' la programe... Cu predictiile sta mai greu ;))

Am CoverMaster versiunea 0.54.. O dau ieftin, 10 euro... Sau o poti descarca GRATIS de aici www.lotto-logix.com/softhouse/CM54.zip :)) Este o versiune demo, dar e free. Eu tot pe asta o am. Problema este ca atunci cand generezi schemele nu poti introduce numerele tale. Iti da o schema statica. Noua versiune 0.55 are aceasta optiune dar e pe bani. Nu am reusit sa gasesc un cod de activare.
0

Postat 25 October 2011 - 06:44 PM (#24) Useril este offline   raul 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationBucharest

Cancelaru_De_Fier, la 25 October 2011 - 06:34 PM, a spus:

Am CoverMaster versiunea 0.54.. O dau ieftin, 10 euro... Sau o poti descarca GRATIS de aici www.lotto-logix.com/softhouse/CM54.zip :)) Este o versiune demo, dar e free. Eu tot pe asta o am. Problema este ca atunci cand generezi schemele nu poti introduce numerele tale. Iti da o schema statica. Noua versiune 0.55 are aceasta optiune dar e pe bani. Nu am reusit sa gasesc un cod de activare.

Am citit despre codul de activare pe undeva si spuneau unii ca iti cere sa te inregistrezi pe e-bay si daca vrei sa ii faci o donatie te intelegi cu el.
Stiu varianta demo dar uite ca nu am instalat-o.
Cum gandesti strategia de joc la Loto?
Utilizezi scheme? Cat crezi ca te pot ajuta acestea?
Daca vrei spune si noua din experienta ta.
0

Postat 25 October 2011 - 06:44 PM (#25) Useril este offline   raul 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationBucharest

Cancelaru_De_Fier, la 25 October 2011 - 06:34 PM, a spus:

Am citit despre codul de activare pe undeva si spuneau unii ca iti cere sa te inregistrezi pe e-bay si daca vrei sa ii faci o donatie te intelegi cu el.
Stiu varianta demo dar uite ca nu am instalat-o.
Cum gandesti strategia de joc la Loto?
Utilizezi scheme? Cat crezi ca te pot ajuta acestea?
Daca vrei spune si noua din experienta ta.

Aceasta postare a fost editata de raul: 25 October 2011 - 07:04 PM

0

Postat 25 October 2011 - 06:55 PM (#26) Useril este offline   crimson 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Postari: 1878
  • Inregistrat: 12-August 08

ceea ce am observat la schemele tale raul, e ca sunt echilibrate, adica toate numerele folosite apar in numar egal in schema. Asta e bine, imi place - in rest eu n-am alta parere despr scheme.
0

Postat 25 October 2011 - 06:56 PM (#27) Useril este offline   raul 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationBucharest

crimson, la 25 October 2011 - 06:55 PM, a spus:

ceea ce am observat la schemele tale raul, e ca sunt echilibrate, adica toate numerele folosite apar in numar egal in schema. Asta e bine, imi place - in rest eu n-am alta parere despr scheme.

Am foarte multe scheme
Deocamdata am postat cateva mici.
Pe parcurs in functie de evolutia discutiilor voi posta si altele.
Nu numai de scheme...cum crezi ca ne putem apropia castigul,cum trebuie sa jucam si daca schemele crezi ca ne pot ajuta.
Cum crezi ca ai putea sa te acoperi sa fii cat de cat sigur de castig?

Aceasta postare a fost editata de raul: 25 October 2011 - 07:04 PM

0

Postat 25 October 2011 - 07:08 PM (#28) Useril este offline   crimson 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

pai eu ti-am zis cum vad eu pentru ce sun t folosite schemele. E vorba sa cuprinzi un numar suficient de mare de numere ca sa poti sa faci apoi saltul spre prima categorie. Nu prea merge decat cred cu cateva sute de variante in desfasurare. Si atunci cheltuielile cu aceste variante e mic comparativ cu un castig la categ. I.

Problema e ca e greu sajoci singur atatea variante. In afara de asta nimeni nu-ti garanteaza castigul. Dar e vorba de saltul ala de la cateva sute de variante la un premiu de cateva milioane.

PS: poti sa-mi trimiti U2U linkurile alea care le-ai sters? sa le am ca acuma n-am mai apucat ....

Aceasta postare a fost editata de crimson: 25 October 2011 - 07:15 PM

0

Postat 25 October 2011 - 07:18 PM (#29) Useril este offline   raul 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationBucharest

crimson, la 25 October 2011 - 07:08 PM, a spus:

pai eu ti-am zis cum vad eu pentru ce sun t folosite schemele. E vorba sa cuprinzi un numar suficient de mare de numere ca sa poti sa faci apoi saltul spre prima categorie. Nu prea merge decat cred cu cateva sute de variante in desfasurare. Si atunci cheltuielile cu aceste variante e mic comparativ cu un castig la categ. I.

Problema e ca e greu sajoci singur atatea variante. In afara de asta nimeni nu-ti garanteaza castigul. Dar e vorba de saltul ala de la cateva sute de variante la un premiu de cateva milioane.

Nu stiu daca ai citit toate postarile mele.
Ce am propus?
1.Jucarea unui sistem care are mai putine bile 5/30,5/31,5/32,5/36.Se poate paria la loteriile din SUA.
Automat sansele cresc!
2.Jucarea tuturor numerelor.Aici am fost contrazis...desi personal nu sunt de acord.
Aplicand aceasta strategie prin 1998 cineva care juca pe schemele mele a castigat 300 de mil la loto 5/40
Si banii la timpul respectiv aveau o valoare destul de mare.
3.Am aratat unor prieteni ca cele 30,31,32,36 numere poate fi acoperite cu scheme mici incepand de la 12-20 V5.
INDIFERENT ce se extrage tu ai cel putin o varianta de 2 Nr.
Acum intervine strategia pe care trebuie sa o adoptam pentru pariuri.
Nu sunt adeptul desfasurarii pe variante de 15 numere ptru ca automat castigul este f.mic si nu iti scoti nici banii investiti.
De aceea trebuie sa comunicam,sa ne unim ideile sa gasim o solutie.
Si parerea ta este foarte importanta.

Aceasta postare a fost editata de raul: 25 October 2011 - 07:30 PM

0

Postat 25 October 2011 - 07:29 PM (#30) Useril este offline   Cancelaru_De_Fier 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Chiar ma gandeam sa fac o mica "prelegere" despre loto, scheme etc.

N-am sa reiau toate teoriile referitoare la aleatoriul din loto. "Urna nu are memorie" repeta multe persoane pe diferite forumuri. "Combinatia 1,2,3,4,5,6 nu are cum sa apara niciodata, este IMPOSIBIL " spun altele.

Parerea mea este ca, intr-adevar, urna nu are memorie. Si chiar daca ar avea, conditiile de tragere si aleatoriul au o mare pondere in rezultatul final. Exista chiar loterii internationale unde s-a renuntat la extragerea clasica, cu bile si suflanta si s-a trecut la RNG ( Random Number Generator ). Multi au spus : " Nu vrem ca un calculator sa extraga numerele, vrem bilele ... Dati-ne bilele inapoi... Calculatorul poate fi programat sa exxtraga anumite numere " . Pe un forum romanesc toti se plang ca Loteria Romana are nu stiu ce suflanta si nu stiu ce bile cu coduri, si suflanta alege bilele, si nu mai vor sa joace ...

Sa revenim.
Am vazut ca Raul se bazeaza pe scheme. Schemele sunt si ele bune dar problema este : CUM ALEGEM NUMERELE? Daca jucam o schema de 36 de numere de exemplu la Florida Fantasy si punem conditia sa prindem garantat 3 numere pe varianta, costul variantelor jucate nu acopera castigul. Daca jucam la conditia sa prindem 5 si jucam variante de 10, 12 ... numere, la fel nu acoperim costul.

Mario se bazeaza pe skips-uri si are un program (pe care il tine la secret ). Ideea lui, cred eu, este una buna. Se uita in trecut si "da comanda" programului sa gaseasca anumite "trigger-uri" (situatii speciale). Asa a castigat la loteria 49's. Dar i-am demonstrat ca acele trigger-uri se intampla foarte rar. Dar ideea in general e buna.

Eu nu folosesc scheme conditionate desi am demonstrat ca se poate. Totul tine de alegerea numerelor. La extragerea din 23 am prins in alea 16 numere 3 numere pe varianta. In extragerea de ieri am prins doar 2 pentru ca doar 2 numere au cazut din ultimele 5 extrageri in urma ( in total 18 numere). Daca le puneam pe celelate 18 aveam sanse mari sa prind iar una de 3.
Eu folosesc cateva programe ale lui Ion Saliu. De la el am invatat ca, desi urna nu are memorie, numerele care vor cadea la urmatoarea extragere indeplinesc anumite conditii. Asta chiar daca extragerile sunt aleatoare. Ce am mai invatat de la el este ca trebuie sa asteptam trigger-urile. Acele situatii speciale care se intampla rar dar atunci cand se intampla genereaza foarte putine combinatii si sunt foarte putine numere din care sa alegi.

Deci. Avem strategia, avem programe, avem scheme. Unde e problema?. Dupa parerea mea problema este ca jucam singuri. Jucand singuri si avand o suma de bani limitata, nu putem "duce" o strategie pana la capat. Solutia ar fi sa jucam intr-un SINDICAT. Asta inseamna o comuniune de mai multi oameni care sa joace scheme complexe, anumite variante "care au sanse mici de aparitie", trigger-uri, skips-uri etc. Astfel, chiar daca sumele castigate se vor imparti la mai multi, costurile de participare individuale sunt mai mici.

Astept pareri, critici, comentarii ;)
0

Postat 25 October 2011 - 07:30 PM (#31) Useril este offline   crimson 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

stai ca nu inteleg ce vrei sa zici, crezi ca daca ai variante pe care ai garantie de 2 - ai mai multe sanse la un premiu de categ I sau II ?

Ca altfel eu pot sa cuprind 40 de numere in 8 variante de 5 cu sanse bune la uan de 2 pe oricare vrianta.
Dar ceea ce ziceam eu , este ca aceste scheme se folosesc sa pocnesti odata, de aia vizezi categoriile superioare si un premiupe masura la aceste categorii.

PS: comentariul asta era pt raul, m-am intersectat cu Cancelaru

PPS: ce link e ala raul? trimite-mi te rog limkul pt schemele alea predefinite sa vad daca leam, nu-mi trebuienici un crack :-)))) merci.

Aceasta postare a fost editata de crimson: 25 October 2011 - 07:37 PM

0

Postat 25 October 2011 - 07:39 PM (#32) Useril este offline   raul 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationBucharest

Cancelaru_De_Fier, la 25 October 2011 - 07:29 PM, a spus:

Chiar ma gandeam sa fac o mica "prelegere" despre loto, scheme etc.

N-am sa reiau toate teoriile referitoare la aleatoriul din loto. "Urna nu are memorie" repeta multe persoane pe diferite forumuri. "Combinatia 1,2,3,4,5,6 nu are cum sa apara niciodata, este IMPOSIBIL " spun altele.

Parerea mea este ca, intr-adevar, urna nu are memorie. Si chiar daca ar avea, conditiile de tragere si aleatoriul au o mare pondere in rezultatul final. Exista chiar loterii internationale unde s-a renuntat la extragerea clasica, cu bile si suflanta si s-a trecut la RNG ( Random Number Generator ). Multi au spus : " Nu vrem ca un calculator sa extraga numerele, vrem bilele ... Dati-ne bilele inapoi... Calculatorul poate fi programat sa exxtraga anumite numere " . Pe un forum romanesc toti se plang ca Loteria Romana are nu stiu ce suflanta si nu stiu ce bile cu coduri, si suflanta alege bilele, si nu mai vor sa joace ...

Sa revenim.
Am vazut ca Raul se bazeaza pe scheme. Schemele sunt si ele bune dar problema este : CUM ALEGEM NUMERELE? Daca jucam o schema de 36 de numere de exemplu la Florida Fantasy si punem conditia sa prindem garantat 3 numere pe varianta, costul variantelor jucate nu acopera castigul. Daca jucam la conditia sa prindem 5 si jucam variante de 10, 12 ... numere, la fel nu acoperim costul.

Mario se bazeaza pe skips-uri si are un program (pe care il tine la secret ). Ideea lui, cred eu, este una buna. Se uita in trecut si "da comanda" programului sa gaseasca anumite "trigger-uri" (situatii speciale). Asa a castigat la loteria 49's. Dar i-am demonstrat ca acele trigger-uri se intampla foarte rar. Dar ideea in general e buna.

Eu nu folosesc scheme conditionate desi am demonstrat ca se poate. Totul tine de alegerea numerelor. La extragerea din 23 am prins in alea 16 numere 3 numere pe varianta. In extragerea de ieri am prins doar 2 pentru ca doar 2 numere au cazut din ultimele 5 extrageri in urma ( in total 18 numere). Daca le puneam pe celelate 18 aveam sanse mari sa prind iar una de 3.
Eu folosesc cateva programe ale lui Ion Saliu. De la el am invatat ca, desi urna nu are memorie, numerele care vor cadea la urmatoarea extragere indeplinesc anumite conditii. Asta chiar daca extragerile sunt aleatoare. Ce am mai invatat de la el este ca trebuie sa asteptam trigger-urile. Acele situatii speciale care se intampla rar dar atunci cand se intampla genereaza foarte putine combinatii si sunt foarte putine numere din care sa alegi.

Deci. Avem strategia, avem programe, avem scheme. Unde e problema?. Dupa parerea mea problema este ca jucam singuri. Jucand singuri si avand o suma de bani limitata, nu putem "duce" o strategie pana la capat. Solutia ar fi sa jucam intr-un SINDICAT. Asta inseamna o comuniune de mai multi oameni care sa joace scheme complexe, anumite variante "care au sanse mici de aparitie", trigger-uri, skips-uri etc. Astfel, chiar daca sumele castigate se vor imparti la mai multi, costurile de participare individuale sunt mai mici.

Astept pareri, critici, comentarii ;)

Ai perfecta dreptate.Eu am fost "conducatorul(a se citi initiatorul)" unui astfel de sindicat.
Eu raspundeam in principal de partea matematica a desfasurarii schemelor.
Imi aduc aminte de ex...jucam scheme conditionate la Pronosport unde trebuie sa iti stabilesti o baza.
Cu cat ghicesti mai multe baze cu atat este mai bine.
La Loto eu raspundeam de desfasurarea si asezarea acestora in scheme. Nu lucrez de acum ci in spate am multi ani si multe ore de munca !Si asta dintr-o pasiune pentru Loto.
Am lucrat mult si inca continui sa lucrez ...am cred peste 250-300 caiete studentesti,registre,etc cu diferite calcule si multe scheme.
Nu de putine ori am castigat si oamenii aveau incredere.
Aveam cativa care aveau un bun fler eu decat ii ajutam cu schema sa ...iasa bine.
Sincer nu imi este frica de urna stiu ca poate fi invinsa.
Cum ? Jucand toate numerele,aplicand schemele corect.
Sa stii ce urmaresti !!!!
Legat de strategiile de alegere a numerelor am vrut sa postez si eu cate ceva pe aici...sper sa o fac curand.
Tu ce crezi ca iti lipseste in afara variantei cu alegerea numerelor?
Cate nr crezi ca ar trebui sa joci ca sa fii sigur de un castig?

Aceasta postare a fost editata de raul: 25 October 2011 - 07:48 PM

0

Postat 25 October 2011 - 07:52 PM (#33) Useril este offline   raul 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationBucharest

crimson, la 25 October 2011 - 07:30 PM, a spus:

stai ca nu inteleg ce vrei sa zici, crezi ca daca ai variante pe care ai garantie de 2 - ai mai multe sanse la un premiu de categ I sau II ?

Ca altfel eu pot sa cuprind 40 de numere in 8 variante de 5 cu sanse bune la uan de 2 pe oricare vrianta.
Dar ceea ce ziceam eu , este ca aceste scheme se folosesc sa pocnesti odata, de aia vizezi categoriile superioare si un premiupe masura la aceste categorii.

PS: comentariul asta era pt raul, m-am intersectat cu Cancelaru

PPS: ce link e ala raul? trimite-mi te rog limkul pt schemele alea predefinite sa vad daca leam, nu-mi trebuienici un crack :-)))) merci.

Era un program de Loto
L-am gasit acum cautand pentru tine.

Aceasta postare a fost editata de raul: 25 October 2011 - 08:06 PM

0

Postat 25 October 2011 - 07:55 PM (#34) Useril este offline   mario1001 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Postari: 3032
  • Inregistrat: 10-March 08

raul, la 25 October 2011 - 07:39 PM, a spus:

Ai perfecta dreptate.Eu am fost "conducatorul(a se citi initiatorul)" unui astfel de sindicat.
Eu raspundeam in principal de partea matematica a desfasurarii schemelor.
Imi aduc aminte de ex...jucam scheme condionate la Pronosport unde trebuie sa iti stabilesti o baza.
Cu cat ghicesti mai multe baze cu atat este mai bine.
Am lucrat mult si inca continui sa lucrez ...am cred peste 250-300 caiete studentesti cu diferite calcule si scheme.
Sincer nu imi este frica de urna stiu ca poate fi invinsa.
Cum ? Jucand toate numerele,aplicand schemele corect.
Sa stii ce urmaresti !!!!
Legat de strategiile de alegere a numerelor am vrut sa postez si eu cate ceva pe aici...sper sa o fac curand.
Tu ce crezi ca iti lipseste in afara variantei cu alegerea numerelor?
Cate nr crezi ca ar trebui sa joci ca sa fii sigur de un castig?

sigur de castig nu poti fi vreodata :)) ca asa Zeus te numesti :))
ce ma intriga pe mine e cum vrei tu sa joci TOATE cele 36 de numere si sa castigi?
chiar ca nu inteleg, oricum le-ai desfasura ai prea multe variante fata de cota oferita, e interesant cum vezi tu solutia, atunci ai scapa de corvoada alegerii numerelor;

am ras mult cu Crimson de ce a scris Gail cea faimoasa in cartea ei, cica o minune a analizei, sunt numai banalitati crase :)))
Gail la sfarsit se lauda cu milionarii ei, cativa americanasi care au luat niste scheme reduse pe care le-a dat ea la sfarsitul cartii si au jucat 10 nr si au prins 6 din ele si desfasurat tot 6 cu noroc si gata, au ajuns milionari :)))))))))))))))))))))))

cu asta se lauda Gail cea mai faimoasa loterista a timpului, nu stiu dc ati citit cartea ca am luat-o de pe ebay de curiozitate, si ea tot cu niste cheme se lauda, au nimerit oamenii 6 nr din 9 si gata

schemele or fi bune sa joci si tot sa joci, dar NUMAI CU NR PUTINE, dc nimeresti ceva in aceasta viata e ok

cu NR MULTE nu iti permiti, cu TOATE NR este ceva GROTESC! Raul, dece nu ne povestesti ceva despre TOATE NR sa ne uimesti, asa nu mai tb sa alegem nimic, se alege praful de toate analizele lumii :)))))))))))))))))

cu MULTE NR joaca OGICA care si si ridica, vin 1000 de romani la el, se uita in gura aurita si gata, ii dau 200 de euros fiecare, joaca 30 de nr si prinde 2 si da vina pe manariile loteriei, daca se teme atata de tare tb sa joace la Stanley ca nu stiu englezii ce sula de nr joaca el in Crangasi :))

sunt bune si schemele dar la nr putine si atunci nimeni nu stie cand poti prinde;
personal am cautat sa formez niste variante lungi la lot internationale si ani intregi nu le-am putut forma :))))))))))) asa ca m-am ocupat cu putine nr, 1 nr din pereche cum facea Apache, au fost multe incercari dar nimic n-a aratat ca ai ramane pe plus :))))))))))))))))))))))

nici macar 1 nr!! asta e ciudat!
cum sa mai ceri la mai multe>?? m-am tot gandit dc ar merge ceva pe var lungi fiindca numai la noi si in Croatia casele de pariuri isi risca fondurile!!

dece nu baga Stanley jocul asta in ANglia??? cine stie de ce?? o fi jucand englezul 1000 de lire de innebunesc astia pe var de 10, multi cred ca si-ar dori sa fie in Romania numai pt asta fiti voi siguri de asta!

insa noi nu stim ce am putea face, bine ar fi dc am reusi ceva impreuna!

pana la urma ce considerati ca ar fi trigger-urile alea? ca suna ff bine
0

Postat 25 October 2011 - 07:59 PM (#35) Useril este offline   crimson 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip

merci, dar nu downloadez progame.

E al tau cumva (programul) ?

Aceasta postare a fost editata de crimson: 25 October 2011 - 08:16 PM

0

Postat 25 October 2011 - 08:02 PM (#36) Useril este offline   Cancelaru_De_Fier 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

Cate numere trebuie sa joc ca sa fiu sigur de un castig? Grea intrebare! Joc cate imi permit. Nu stiu ce sa raspund.
Dar uite o intrebare. Daca o loterie are sa zicem 36 de numere din care se extrag 5 (florida fantasy ). Gresesc daca spun ca am 50% sanse sa prind cele 5 numere daca joc 18 numere (adica jumate)?

Si inca ceva. M-am gandit la un "reverse engineering" ca sa zic asa. Ce inseamna. Jucam sa zicem 18 numere la Florida Fantasy. Aplicam scheme, filtre etc. Din totalul de variante care raman dupa, putem gasi un program care sa verifice aceste variante si sa genereze variante de 9, 10, 12 ... numere care sa asigure o garantie de 5 numere? M-ai inteles nu ? Adica nu pornim de la scheme lungi spre scheme scurte ( de la combinari de N numere luate cate k catre combinari de N-n numere luate cate k ci invers) Nu cred (cel putin nu am vazut pana acum ) ca exista un astfel de program.
0

Postat 25 October 2011 - 08:07 PM (#37) Useril este offline   raul 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationBucharest

crimson, la 25 October 2011 - 07:59 PM, a spus:

merci, dar nu downloadez progame.

E al tau cumva (programul) ?

L-am gasit pe net acum,nu este al meu.

Sterge intrebarea ta ca ai raspuns exact unde sa ramana linkul aici.

Aceasta postare a fost editata de raul: 25 October 2011 - 08:11 PM

0

Postat 25 October 2011 - 08:11 PM (#38) Useril este offline   Cancelaru_De_Fier 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip

raul, la 25 October 2011 - 08:07 PM, a spus:

L-am gasit pe net acum,nu este al meu.

Vezi ca la....ai un vierme.
Lotto007 este tot un program care foloseste filtre statice. Poate o fi bun sa generezi scheme dar filtrarea tot in aceleasi locuri te duce. Tot la aceleasi variante. Pare impare, mici mari, suma numerelor... Poate doar sa mergi pe acele variante care au probabilitati mici gen : 6 numere pare si in acelasi timp numere mici (adica din prima jumatate a numerelor din loterie). Este si asta o strategie dar probabilistic se intampla rar si, ca sa o poti juca, ITI TREBUIE UN SINDICAT,

Aceasta postare a fost editata de Cancelaru_De_Fier: 25 October 2011 - 09:32 PM

0

Postat 25 October 2011 - 08:14 PM (#39) Useril este offline   raul 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationBucharest

mario1001, la 25 October 2011 - 07:55 PM, a spus:

sigur de castig nu poti fi vreodata :)) ca asa Zeus te numesti :))
ce ma intriga pe mine e cum vrei tu sa joci TOATE cele 36 de numere si sa castigi?
chiar ca nu inteleg, oricum le-ai desfasura ai prea multe variante fata de cota oferita, e interesant cum vezi tu solutia, atunci ai scapa de corvoada alegerii numerelor;

am ras mult cu Crimson de ce a scris Gail cea faimoasa in cartea ei, cica o minune a analizei, sunt numai banalitati crase :)))
Gail la sfarsit se lauda cu milionarii ei, cativa americanasi care au luat niste scheme reduse pe care le-a dat ea la sfarsitul cartii si au jucat 10 nr si au prins 6 din ele si desfasurat tot 6 cu noroc si gata, au ajuns milionari :)))))))))))))))))))))))

cu asta se lauda Gail cea mai faimoasa loterista a timpului, nu stiu dc ati citit cartea ca am luat-o de pe ebay de curiozitate, si ea tot cu niste cheme se lauda, au nimerit oamenii 6 nr din 9 si gata

schemele or fi bune sa joci si tot sa joci, dar NUMAI CU NR PUTINE, dc nimeresti ceva in aceasta viata e ok

cu NR MULTE nu iti permiti, cu TOATE NR este ceva GROTESC! Raul, dece nu ne povestesti ceva despre TOATE NR sa ne uimesti, asa nu mai tb sa alegem nimic, se alege praful de toate analizele lumii :)))))))))))))))))

cu MULTE NR joaca OGICA care si si ridica, vin 1000 de romani la el, se uita in gura aurita si gata, ii dau 200 de euros fiecare, joaca 30 de nr si prinde 2 si da vina pe manariile loteriei, daca se teme atata de tare tb sa joace la Stanley ca nu stiu englezii ce sula de nr joaca el in Crangasi :))

sunt bune si schemele dar la nr putine si atunci nimeni nu stie cand poti prinde;
personal am cautat sa formez niste variante lungi la lot internationale si ani intregi nu le-am putut forma :))))))))))) asa ca m-am ocupat cu putine nr, 1 nr din pereche cum facea Apache, au fost multe incercari dar nimic n-a aratat ca ai ramane pe plus :))))))))))))))))))))))

nici macar 1 nr!! asta e ciudat!
cum sa mai ceri la mai multe>?? m-am tot gandit dc ar merge ceva pe var lungi fiindca numai la noi si in Croatia casele de pariuri isi risca fondurile!!

dece nu baga Stanley jocul asta in ANglia??? cine stie de ce?? o fi jucand englezul 1000 de lire de innebunesc astia pe var de 10, multi cred ca si-ar dori sa fie in Romania numai pt asta fiti voi siguri de asta!

insa noi nu stim ce am putea face, bine ar fi dc am reusi ceva impreuna!

pana la urma ce considerati ca ar fi trigger-urile alea? ca suna ff bine

Ai perfecta dreptate discutia este vasta si poate fi privita din multe puncte de vedere.
Sper sa formam si noi o echipa aici.
Mai vb am putina treaba
O seara frumoasa tuturor !
0

Postat 25 October 2011 - 08:31 PM (#40) Useril este offline   raul 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • LocationBucharest

Legat de scrierea acestor variante cred ca poti imparti biletele la mai multe agentii.
In plus exista si BILETUL VIRTUAL cand le poti trimite din PC si apoi te duci si le ridici de la agentie.

Aceasta postare a fost editata de raul: 25 October 2011 - 08:32 PM

0

Arata acest topic

• 7 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

HOME | FORUM PARIURI SPORTIVE | BILETUL ZILEI | CLASAMENTE SI STATISTICI | REZULTATE LIVE | PREDICTII FOTBAL | MECIURI LIVE

Biletul zilei, Predictii fotbal, Pariuri sportive, Rezultate live, Clasamente fotbal, Statistici fotbal, Case pariuri

Skin si limba