Pariuri Sportive forum, Biletul Zilei, Rezultate live, Predictii Fotbal: Vreau sa imi deschid Casa de pariuri sportive - Pariuri Sportive forum, Biletul Zilei, Rezultate live, Predictii Fotbal

Salt la continut

HOME | FORUM PARIURI SPORTIVE | BILETUL ZILEI | CLASAMENTE SI STATISTICI | REZULTATE LIVE | PREDICTII FOTBAL | MECIURI LIVE

Share Topic:   del-icio-us twitter digg email facebook google stumbleupon
Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Vreau sa imi deschid Casa de pariuri sportive

Postat 22 September 2007 - 04:41 PM (#1) Useril este offline   Markus 

• Parior
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 22-September 07

Poate careva sa imi zica de competenta cui e sa imi raspunda la intrebarea:Poate o companie licentiata in Malta sa opereze pe teritoriul romaniei, sa afilieze la casa lor de pariuri sportive societati din romania? Detin un bar sportiv si vreau sa le ofer clientilor mei si posibilitatea de a paria pe curse de cai si fotbal.:conf:www.sp-bets.com[Modificato il 22-9-2007 da Markus]
0

Postat 22 September 2007 - 06:57 PM (#2) Useril este offline   sormar 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 22-November 04

Nu vad de ce nu. Trimite la Capital (ziarul) intrebarea, ca au o rubrica speciala acolo de consiliere. Problema e ca sunt atat de multe taxe ca iti vine sa te lasi pagubas.
0

Postat 23 September 2007 - 01:45 PM (#3) Useril este offline   Markus 

• Parior
  • PipPip

Ei spun ca eu nu am prea multe taxe de platit ca si filiala, o sa incerc la Capital, multam.
0

Postat 23 September 2007 - 02:05 PM (#4) Useril este offline   sperantza 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Postari: 2081
  • Inregistrat: 21-August 04

ne anunti si pe noi cum se termina povestea
0

Postat 23 September 2007 - 03:45 PM (#5) Useril este offline   Markus 

• Parior
  • PipPip

OkDaca aflati ceva inaintea mea datimi de stire,
0

Postat 24 September 2007 - 03:48 PM (#6) Useril este offline   razdrak 

• Parior Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Postari: 1532
  • Inregistrat: 23-February 05
  • LocationEdmonton

Cel mai simplu este sa ti iei o franciza de la o alta casa ... Nu stiu exact cum e acum treaba pe acol , dar stiam ca Astra iti da lejer daca ai un spatiu decent .sau daca vrei am mai gasit ceva http://www.sky-bets....=colaborareDaca tu vrei sa fii si bookmakerul ( adica sa stabilesti cotele ..etc ... ) . Nu prea cred ca se poate in Ro ( legal )Dar ai putea s o faci undercover ( tii un carnetel in buzunar pe care scrii meciurile si cotele si iei pariuri prin telefon :bun: ) .Bafta !
0

Postat 24 September 2007 - 04:12 PM (#7) Useril este offline   Markus 

• Parior
  • PipPip

Da, dar daca te uiti mai atent astia adica, http://www.sky-bets....e=colaborareiti dau numai 15-18% din incasari pe cand ceilalti adica www.sp-bets.com iti dau 30-50% si apoi cred ca nici pariorul nu mai e nevoit sa plateasca cei 15% din bilet taxa de timbru si licenta, si nici cei 20% in cazul in care castiga mai mult de 600 roni, impozit pe venit. asta pentru ca sunt din Malta si nici ei nu platesc aceste taxe, cred ca daca ar exista o asemenea casa de pariuri ar atrage mai multi pariori decat celelalte case cum ar fi Astra, Sky-bets si toti ceilalti...Multumesc pt sfat oricum.
0

Postat 09 October 2007 - 09:39 PM (#8) Useril este offline   mateiasul 

• Parior Senior
  • PipPipPipPip
  • Postari: 142
  • Inregistrat: 31-October 03

Pariorul TREBUIE sa plateasca toate taxele mentionate atat timp cat pariaza pe TERITORIUL Romaniei, chiar daca firma are sediul social in Malta si aici isi desfasoara activitatea prin intermediul unei filiale, care iti apartine.

Citeaza

Originally posted by MarkusDa, dar daca te uiti mai atent astia adica, http://www.sky-bets....e=colaborareiti dau numai 15-18% din incasari pe cand ceilalti adica www.sp-bets.com iti dau 30-50% si apoi cred ca nici pariorul nu mai e nevoit sa plateasca cei 15% din bilet taxa de timbru si licenta, si nici cei 20% in cazul in care castiga mai mult de 600 roni, impozit pe venit. asta pentru ca sunt din Malta si nici ei nu platesc aceste taxe, cred ca daca ar exista o asemenea casa de pariuri ar atrage mai multi pariori decat celelalte case cum ar fi Astra, Sky-bets si toti ceilalti...Multumesc pt sfat oricum.

0

Postat 21 November 2007 - 12:21 AM (#9) Useril este offline   Markus 

• Parior
  • PipPip

Lucrurile stau cam asa:Din cate am inteles cei 15 % e de datoria casei de pariuri sa ii plateasca statului, nu pariorul. asa ca de asta am scapat, practic pariorul primeste un bilet de 10 roni raca 10 roni a platit nu cu 15 % mai putin.Eu am inceput colaborarea cu ei de cateva zile, ma va ajuta mult in promovarea afaceri cotele pe care le au deja tind sa cred ca chestia asta imi va aduce ceva parale:bere: pentruca nu prea au concurenta...Mai vorbim.
0

Postat 22 November 2007 - 09:43 AM (#10) Useril este offline   Markus 

• Parior
  • PipPip

Casa de pariuri cu care am inceput sa colaborez se chiama SpBets si este din Malta.http://www.sp-bets.com/
0

Postat 02 December 2007 - 12:10 AM (#11) Useril este offline   winner18 

• Parior
  • PipPip
  • Postari: 12
  • Inregistrat: 01-December 07

poti sa mi dai si mie mai multe detalii despre sp bets,ca pe site sunt cam superficiali
0

Postat 07 December 2007 - 09:13 PM (#12) Useril este offline   Markus 

• Parior
  • PipPip

Vorbeste cu ei, sunt de inteles si sunt si destul de expliciti.Daca te referi la cat de seriosi sunt, asta ramane de vazut , nu i pot lauda prea mult la momentul asta, tot ce pot sa zic e ca investitia e una foarte mica si care poate aduce ceva bani, daca ai un vad format, ori daca esti inspirat sa deschizi unde trebuie.
0

Postat 08 December 2007 - 03:58 PM (#13) Useril este offline   winner18 

• Parior
  • PipPip
  • Postari: 12
  • Inregistrat: 01-December 07

am inteles ca ei deschid oficial in romania undeva la sf lu ianuarie?poati sa mi dai si mie u link ceva unde pot vedea ce cote au?
0

Arata acest topic

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

HOME | FORUM PARIURI SPORTIVE | BILETUL ZILEI | CLASAMENTE SI STATISTICI | REZULTATE LIVE | PREDICTII FOTBAL | MECIURI LIVE

Biletul zilei, Predictii fotbal, Pariuri sportive, Rezultate live, Clasamente fotbal, Statistici fotbal, Case pariuri

Skin si limba